להזמנות וייעוץ אישי: 1-599-500-590

מאמרים מומלצים

חגים ואירועים
זמן קריאה: 4 דק׳
המלצות לחגים ואירועים
איך שורדים את החגים?
גיל גרנות

תקופת החגים היא תקופה נהדרת אך מבלבלת מבחינה תזונתית. מצד אחד, החופש הבא עלינו לטובה ואיתו שלווה ורוגע, הזדמנות להוריד הילוך ולהשקיע יותר בעצמנו. מצד שני, שפע המאכלים רוויי השומן, הפחמימות והקלוריות שלעתים לא נכנסים אלינו למקרר בזמן שגרה, תופסים את מקומם על הצלחת. חלקנו לוקח גם פסק זמן מרצף האימונים לטובה ולרעה. כדי שנוכל לעבור אותם בשלום ולשמור על התזונה הכנו לכם מדריך קצר על ידי מיטב המומחים שלנו שיעזור לכם במהלך התקופה . ביחד נעבור גם את זה 😊

...
חיטוב, הרזייה ושריפת שומן
זמן קריאה: 5 דק׳
מדריכים מלאים מ-א' ועד ת'
חיטוב לקיץ - מתי להתחיל?
גיל גרנות ותמיר דזן

כולם רוצים להיות חטובים, אבל בעיקר בקיץ.השמש החמה, האקלים הים תיכוני, פתיחת עונה הרחצה וכל שאר הדברים שכל כך מזוהים עם התקופה האהובה עלינו בשנה ( לפחות על חלקנו הגדול) . למזלנו, אנחנו חיים במדינה שהקיץ מתחיל בה הרבה לפני יולי-אוגוסט ככה שיש לנו הרבה זמן להיות עם בגד ים .כבר במרץ אפריל אפשר להרגיש שהמעילים והפוך נכנסים לארון בחזרה. במאי נפתחת לה עונת הרחצה, הבגד ים כבר ב"שלוף" ועכשיו חסר רק דבר אחד - גוף שילך טוב עם הביקיני או עם הבגד ים , אבל אם תחשבו על זה כמו שצריך ותנסו להיזכר בשנים עברו, תראו שבד"כ חלקנו הלא קטן נזכר די מאוחר להתכונן ובמקום להיות, בחודש מאי(5) בים אנחנו עדיין מנסים לשרוף ולהוריד עוד כמה אחוזי שומן בלחץ בחדר הכושר או בעוד פעילות אירובית ודיאטה קשוחה.

...
זמן קריאה: 4 דק׳
אימונים - כל כתבות
איגרוף - יתרונות לחיטוב וירידה במשקל
BOX2FIT - אימוני איגרוף לנשים וגברים

מהי המחשבה הראשונה שעולה לכם בראש כשאתם שומעים את המילה איגרוף? אולי קרבות או פציעות? אדרנלין? כוח ומהירות? כל אלו מתארים איגרוף, אבל באופן חלקי בלבד, אני מבטיח לכם שיש מעבר והרבה מעבר.מדובר בענף ספורט אולימפי פופולארי אשר כולל בתוכו תתי ענפים וקטגוריות משקל שונות. ממצאים ארכיאולוגים מעידים כי תחרויות איגרוף התקיימו גם ביוון העתיקה, אך רק במאה ה-18 זכה הספורט להסדרה ראשונה של כללים בעולם המודרני. בסוף המאה ה-19 הפך האיגרוף לספורט בעל חוקי משחק קפדניים, ומשם החל להתפשט ולצבור תאוצה ברחבי העולם.בכתבה זו נתמקד בנישה אשר מתפתחת במהירות רבה בישראל ובעולם בשנים האחרונות- איגרוף לטובת פיטנס.אתם מוזמנים להניח בצד את כל מה שאי פעם חשבתם על איגרוף, ולעשות היכרות עם האימון הכי ממכר שאתם יכולים לדמיין. איגרוף-פיטנס. בואו נתחיל,בעשור האחרון מגלים אנשים רבים שבנוסף להיותו ענף ספורט אולימפי, איגרוף הוא אימון עוצמתי ואפילו מאוד מהנה.היתרונות שלו הם רבים ומגוונים, הן בהיבט הפיזי, קוגניטיבי והן הנפשי.

...
זמן קריאה: 6 דק׳
מדריכים מלאים מ-א' ועד ת'
האם ניתן לשמור / להעלות את מסת השריר במהלך דיאטת צום?
חגי טל שחר - דיאטן קליני וספורט

דיאטות צום מאופיינות בסגנון אכילה המגדיר שעות ברורות בהן מותר לאכול ושעות בהן אסור לאכול באופן קבוע, כחלק ממסגרת האכילה השבועית. בשנים האחרונות הופכות דיאטות אלה אופנתיות ואף נמצאו כבעלות יתרונות בריאותיים עבור אוכלוסיות מסויימות. עם העלייה בפופולריות של דיאטות אלה, גם בקרב מתאמנים, עלתה השאלה האם ניתן לשלב סגנון אכילה זה במקביל לשימור או הגדלה של מסת השריר בין הדיאטות הפופולריות  בקטגוריה זו ניתן למצוא את דיאטת הצום לסירוגין -16:8 –הכוללת 8 שעות אכילה ולאחריהן 16 שעות של צום, דיאטת 5:2 הכוללת יומיים בשבוע בהם הצריכה הקלורית מוגבלת ל500 קלוריות בלבד ודיאטות נוספות המשלבות צום של 24 שעות כחלק קבוע מהתפריט השבועי. בין היתרונות הבריאותיים שנצפו בדיאטות אלו אפשר לציין: ירידה במשקל ובאחוזי השומן, איזון רמות הסוכר בדם, מניעת הזדקנות תאי הגוף, ואף שיפורים התנהגותיים בשליטה במנגנוני הרעב והשובע.

...
תמיר דזן
זמן קריאה: 4 דק׳
תוספי תזונה מידע וכתבות
שורפיי שומן טבעיים
תמיר דזן - יועץ תזונה וכושר

עולם החיטוב והדיאטה מתקדם ומתפתח כל הזמן, אנו צוברים עוד ידע ועוד עדויות ושואפים להיות מעודכנים בכל עת עם התפתחויות חדשות. אחד הנושאים הרלוונטים ביותר לציבור המתאמנים הוא, כמובן, שריפת שומן. ראשית, יש לציין בצורה מפורשת כי שומן נשרף עקב גרעון קלורי מתמשך. רק מאזן אנרגי שלילי בין כמות המזון הנצרכת לזו הנשרפת, היא זו אשר תוביל לירידה במשקל ובאחוזי השומן. העניין מגובה מדעית באינספור מחקרים ומטר אנליזות ולמעשה ניתן להתייחס אליו כעובדה. אבל ישנו עוד צד שכדאי לדבר שמקבל הרבה מאוד מקום בשיח הציבורי והוא שריפת שומן דרך מאכלים או תזונה ספציפית לשריפת שומן.מאכלים שורפי שומן הם שם שניתן לקבוצת מאכלים שנהוג להאמין שעצם אכילתם תסייע לשריפת השומן, אולם זה לא מדויק לחלוטין. כאמור, רק גירעון קלורי יביא לשריפת השומן. אבל יש מאכלים שעצם שילובם בתפריט היומי יכול להביא לתחושת שובע טובה יותר, פירוק טוב יותר של שומנים והפחתת הרעב ובכך אכן יכול לסייע לנו בתהליך החיטוב, להלן מספר דוגמאות: אז יש או אין? מאכלים שורפי שומן תפוז מר – בשמו השני, ציטרוס אורניום, הוא פרי שלא נהוג להשתמש בו למאכל בשל טעמו המר מאוד.החומרים הפעילים בו יכולים להפעיל אפקט תרמוגיזנה (שריפת שומן) מוגבר בתאי הגוף. עדות מחקרית הראתה כי שילובו בעת ביצוע דיאטה סדורה וביצוע פעילות גופנית הביא אכן לירידה במשקל, אולם שימוש בו בעת מנוחה לא הביא לתוצאות דומות. תה ירוק – התה הירוק גם מסייע בהגברת התרמוגנזה, הוא גם מכיל קפאין שמסייע בפעולה זו גם. מחקרים הראו כי לתה הירוק השפעה גדולה יותר באספקט זה מאשר לקפאין בלבד.כאשר מקפידים על צריכה קלורית מתונה לאחר דיאטה ומשלבים תה ירוק, יש בו יעילות בשמירה על המשקל לאחר התהליך ולכן מומלץ לשלבו. קפאין – כנראה הרכיב הפעיל המוכר ביותר, לאו דווקא למתאמנים אלא לכל אדם אשר שותה קפה.הקפאין ידוע בהגברת תחושת האנרגיה והעוררות בנוסף הוא מסייע בניוד חומצות השומן מתאי השומן אל מחזור הדם.יש לצרוך קפאין בתבונה ולא להפריז שכן האפקט שלו יירד ובנוסף כמות גבוהה מדי עלולה להיות מסוכנת.ישנם רכיבים נוספים בעלי אפקט דומה, אולם אלו העיקריים. על מנת לא לצרוך את כולם ולהגיע למצב של מרדף אחר רכיבים כאלה או אחרים, ישנן פורמולות שורפות שומן שמכילות את הרכיבים כולם יחדיו בצורת קפסולה, ביחד עם רכיבים נוספים אחרים. מוצר מומלץ בקטגוריה הוא ה- LIPOCUT, אשר מכיל את כל הרכיבים המוזכרים בנוסף לעוד כמה אחרים.

...
תמיר דזן
זמן קריאה: 2 דק׳
תוספי תזונה מידע וכתבות
מהו חלבון קולגן?
תמיר דזן - יועץ תזונה וכושר

קרוב לוודאי שנתקלתם במושג קולגן בשלב כלשהו בחייכם.אז מהו אותו קולגן מסתורי ואיך הוא יכול להועיל לנו בלא מעט היבטים?קולגן הינו חלבון. למעשה הוא החלבון הנפוץ ביותר בגוף האדם ומהווה מרכיב עיקרי ברקמות משמעותיות כמו עור, גידים, כלי דם ועוד.עד גיל 30 לערך, הגוף מייצר את הקולגן באופן עצמאי. אולם, מגיל זה ואילך חלה הפחתה הדרגתית בקצב הייצור הטבעי של הקולגן בגוף ויש לכך השפעות הנראות לעין.הקולגן מצוי בעיקר בשכבה האמצעית של העור. כשהוא הופך ונהיה דליל יותר, אז החלק העליון של העור צריך לכסות פחות שטח וככה נוצרים קמטים, ככל שתאבדו יותר קולגן כך בעצם העור יראה פחות צעיר וחינני. בנוסף. איך זה משפיע על האימונים שלנו? בהקשר של אנשים העוסקים בפעילות גופנית ניכר כי יש סיכוי מוגבר לחוות פציעות ככל שעולה הגיל, עקב הדילול של הקולגן בגוף. אולם תיסוף של קולגן נמצא יעיל מחקרית בכך שהוא מסייע להפחתת כאבי מפרקים ושיפור תנועתיות, דברים שהם כמובן יעילים מאוד בעיקר בקרב אנשים שעוסקים בפעילות אנ-אירובית כמו למשל אימונים בחדר הכושר, קרוספיט, אימוני כוח ביתיים וכו.

...