להזמנות וייעוץ אישי: 1-599-500-590
אביב עומר
זמן קריאה: 5 דק׳

סולם יעקב: כך הפך קובי ירושלמי, נציג ישראלבודי, מחולון למר יוניברס בקטגוריית "פיטנס"

האיטלקים לא הבינו מאיפה הוא נפל עליהם, אבל את קובי ירושלמי, האיש והשייפ, זה לא ממש מעניין: הוא כאן כדי לנצח, ואם הקהל והמתחרים של מר יוניברס 2015 (ibff) רוצים לדעת איך בדיוק הוא עושה את זה, כדאי שימצאו מישהו שיתרגם להם את הכתבה הזאת.

קובי ירושלמי זכה באוקטובר 2015 בתואר מר יוניברס בקטגוריית "פיטנס גבוהים", בתחרות של איגודibff שהתקיימה בבארי איטליה, ואת זה כנראה רובכם כבר יודעים – אבל מה שאתם לא יודעים זה שהספורטאי המצוין הזה היה על הקשקש מלהיכנס לקטגוריית ה"אתלטיק", בגלל המשקל שלו.

מבלי להיכנס כעת לסמנטיקה של הבדלים ודקויות, די אם נאמר שב"אתלטיק" מתחרים ספורטאים מאסיביים יותר, ולכן ירושלמי נורא נזהר בהעמסת הפחמימות כדי לא למצוא את עצמו פתאום בקטגוריה שאליה הוא כלל לא התכונן.

ולמה אני מספר לכם את זה? מכיוון שכאשר עלו כולם על הבמה התברר שכל החישובים הללו פשוט לא היו רלוונטיים. כמי שהיה שם וראה מקרוב, אומר לכם באחריות שירושלמי, בשייפ הכמעט בלתי אנושי שלו, היה שותה גם את קטגוריית ה"אתלטיק", עם ידיים קשורות מאחורי הגב.

כדי להבין עד כמה הוא הרשים שם את השופטים צריך היה להישאר לסוף התחרות כולה, כאשר באיגוד חילקו לראשונה פרס מיוחד (גם כספי) למתחרה האסתטי ביותר מבין כל הקטגוריות, וירושלמי שלנו – מי אם לא הוא – נבחר פה אחד, וגם קיבל את הזכות הנדירה להניף את דגל ישראל על הבמה. להגדיר מעמד כזה כ"כבוד", זה אפילו לא לשון המעטה: זה כמעט להעליב. צמרמורת עברה לי בגוף כשקובי הניף שם את הדגל(שלי!) מול מאות איטלקים המומים.

 מתחילת הדרך כיכב, וקטף כל תואר אפשרי. המקום שני הוא לא ממש אופציה עבורו. זכה לפני שנה באוברול של קטגוריית הפיטנס בתחרות של נא"ק. לפרנסתו עובד כמנהל סניף חולון של "ישראלבודי", מה שאומר שאנחנו לא אובייקטיביים לגביו אבל אחרי שהבחור זכה לחותמת של עשרה שופטים בינלאומיים, לא תוכלו להאשים אותנו בחוסר שיקול דעת.

מתאמן שנים, ולפני כשלוש שנים החליט לקחת את זה צעד קדימה ולהתחרות.

"אני מסתכל על הגוף שלי כמו פסל שמביט על יצירה", הוא מגלה, "אני לא מחפש סתם לגדול כמו משוגע. אני מסתכל מה חסר לי, אני בונה תוכנית להשיג את זה. היה חסר לי טרייספס, עבדתי ממוקד על זה, והשנה ראו את התוצאה על הבמה, רציתי פסים בישבן, עבדתי על זה- והשגתי אותם. אפשר לשנות את הגוף בעבודה נכונה וקשה".

עד שהכרתי אותך חשבתי שאני פסיכופט בנושא תזונה, מתברר שאני מתון...אתה לקחת את זה למקומות הזויים.

"אני ממש לא מכסח את עצמי בפחמימות בדיאטה שלי. בגלל שאני אקטומורפ, למדתי להכיר את הגוף שלי ולתת לו מה שהוא צריך, אני חושב שזה יתרון גדול, ואחד הדברים הכי חשובים בספורט כי כל גוף מגיב אחרת. מה שכן אני לא מרגיש שום דחיפות לצ'יטים, לא עשיתי צ'יט כמעט שנה עד התחרות באיטליה, וברור שכאשר אני נכנס לחטוב אני פועל ממש על הגרם, ולפי תכנית קשיחה ומובנת".

 

אירובי בכמויות?

"לא. אין לי צורך. עושה כן, פחות מאשר חושבים. אני מתחטב נורא מהר, דווקא במאסה קשה לי לעלות".

איזה תוספים אתה לוקח במאסה ואיזה בחיטוב, תן לי את המומלצים שלך.

"קודם כל מולטי ויטמין, זה חובה. לגבי אבקת חלבון, אני בדרך כלל אלך על תשלובת של פרוטאין קומפלקס של פרובודי שזה תשלובת חלבונים אידיאלית. אני בוחר בה גם בשל ענין הכשרות שהוא חשוב לי מאוד, אף שמטריקס 5 וטרופיקס טובות גם הן. אני לוקח קריאטין בתקופה שאני עובד על סיבים לבנים שדורשים יחידות מוטוריות וכוח עצום. הקריאטין מוסיף את הכוח הנדרש כולל ספיחת נוזלים הכרחית תוך שרירית, גם כאן אמליץ על המוצר של פרובודי שהוא מעולה.

אני מאמין שצריך אומגה 3 ואני לוקח אותו בעיקר מהדגים שאני אוכל המון, אבל אם לא אז ממליץ על אומגה 3 של סופהרב, כדאי לקחת כ 4 ליום,
ולפני שינה בעיני חובה לקחתzma  שזה מגנזיום אבץ ובי 6, תוסף מצוין  שמעודד הורמוני טסטסטרון והורמוני גדילה טבעיים. חשוב לקחת אותו רק לפני שינה ולא ביחד עם סידן.
לפני אימון אני לוקח בטא אלנין בתוספת קופאין, במידה ואני רוצה לסחוב עוד חזרות, כי בטא אלנין משמר מאגרי אי טי פי וקופאין, במאסה זו תועלת נטו משפיע לטובה מבחינת ערנות ומעניק סיבולת שריר טובה. הקופאין המומלץ שלי הוא של פרובודי והבטא אלנין - של פרולאב".

אנשים מתים לדעתם מה אתה לוקח כדי להגיע לחיטוב המטורף שלך.

"בחיטוב אני לוקח קבוע בי סי איי איי ובטא אלנין וקופאין בזמן אימון בכדי להתאושש מהר ו

למנוע פירוק שריר hmb  גם מאוד מומלץ  כי גם הוא הוא מונע פירוק שריר. לגבי אבקת חלבון אני הולך על תשלובת בתחילת חיטוב ואז מחליף לאיזולט 100 של סינטרקס
עד שלב מסוים שגם זה יורד ואז אני עובר לאמינו של אולטרהלאבס שזה חשוב בעיקר בארוחת בוקר ואחרי אימון".

ידעת שתיקח את הקטגוריה שלך ביוניברס בכזאת קלות?

"ממש לא, זאת תחרות בינלאומית, ובאים לך אנשים חזקים ורציניים מכל העולם. זה לא ליגת הפרו, אבל יחסית לתחרות של אנשים שאין להם פרו, התחרות שהייתה באיטליה לא נופלת מאף תחרות אחרת, שמע באים לך אנשים שיודעים את העבודה והרמה עולה כל הזמן. מה שכן ידעתי זה שאני בא בשייפ של החיים שלי. הסתכלתי על השינויים בימים האחרונים ובאמת הייתי בהלם מעצמי הצלחתי להגיע לרמה כזאת, אבל להגיד שהיה קל? זה לא יהיה נכון, נתתי הכל ואני שמח שניצחתי".

והתברר שהניצחון בפיטנס גבוהים היה רק המתאבן.

"כן תראה, כשהם קראו לי לקחת את התואר של הספורטאי הכי אסתטי זה היה דבר אדיר, זה כבוד שקשה לתאר בכלל, להרים שם את דגל המדינה, גאווה אינסופית, באמת, ומבחינתי לזכות בתואר כזה – שמע הספורטאי הכי אסתטי לא בקטגוריה אלא בכל התחרות – זה לא פחות מאוברול. סיפוק לא נורמאלי, כיף גדול".

מה הלאה? האם יש מצב שתעשה הסבה לבודיבילדינג?

"אני לא פוסל את זה למרות שהגוף שלי יותר מתאים לפיטנס, אבל אם דברים יסתדרו ואני אוכל להוסיף מאסה איכותית מבלי לאבד את הפרופורציות שלי, זו בהחלט אפשרות. יש לי הרבה כבוד למתחרים בקטגוריית הבודיבילדינג אבל כבר במצב שלי היום אני יכול להתמודד שם, אז בוודאי שאם אני אוסיף גודל זה יבוא בחשבון. השאיפה שלי היא להתקדם כל הזמן, לסמן מטרה ולהשיג אותה".

קובי ירושלמי, מנהל חנות ישראלבודי סניף חולון

רוצים לשמוע עוד על אורח חיים בריא מהמומחים שלנו? השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם!

מוצרים מומלצים