מוקד הזמנות וייעוץ אישי 1-599-500-590 בשיחה רגילה

הרשת הגדולה בישראל, סניפים: רמת גן, תל אביב, ירושלים, ראשון לציון, חולון, כפר סבא, הרצליה ופתח תקווה.
חדש - סניף באר שבע

חדשות האתר

משלוחים חינם - משלוחים חינם למזמינים באתר או בטלפון על כל קניה מעל 285 ש"ח

מבצע 3 חלבונים ב-500 ממשיך!!

חדש! - צ'יפס חלבון עם 18 גרם חלבון

מידע מקצועי וכתבות חנות תוספי התזונה

מועדון החברים

מצא כתבה:

על הדבש ועל העוקץ

על הדבש ועל העוקץ

 

מאת: פליקס פלג – תזונאי B.sc  במדעי התזונה ומרצה לתזונה. יועץ תזונה ברשת "ישראלבודי"

 


* המאמר אינו בא להחליף יעוץ מקצועי של דיאטן/תזונאי והתאמה אישית של תפריט תזונה למתאמן ספציפי.

    
תה עם דבש, חלב עם דבש, עוגות דבש, אלו רק חלק מהמאכלים שכל סבתא (ולא רק הפולניה) אמרה לנו לאכול כאשר שכבנו במיטה עם חום גבוה, ליחה מוגברת, עם כאב בגרון וקושי בדיבור.
התכונות התרפויטיות (סגולה רפואית) של הדבש נחקרות מזה כבר שנים רבות, אך לפני שנמלא את הבטן בצנצנות דבש טריות, צריך לזכור שלצריכה מוגזמת של דבש השלכות ארוכות טווח.

 

מי אתה דבש???
לפני שקופצים לשורה התחתונה, נשאלת השאלה - מיהו ומהו הדבש?
הדבש זהו נוזל סמיך ומתוק, בעל ריכוז גבוה של סוכר, המופק מצוף הפרחים ע"י דבורים, ומשמש אותן ואת זחליהן כמקור מזון.
הרכבו של הדבש הוא בעיקר חד-סוכרים: הדבש עשיר בפרוקטוז ( המוכר כ"סוכר הפירות") וגלוקוז, אך מכיל סוכרים נוספים כגון: מלטוז, סוכרוז ופחמימות מורכבות, אם כי בכמות קטנה.

 

הדבש ברפואה
בעבר, הדבש היה משמש לטיפול בבעיות במערכת העיכול, אולקוס ובכוויות.  אנשי היוגה (היוגים) היו ממליצים את ערבובו של הדבש במעט מים חמים, בטענה כי גורם לחיזוק הגוף והמערכת החיסונית, זאת עקב נוכחות מינרלים ונוגדי חמצון (אנטיאוקסידנטים) רבים.
עד היום ברפואה האלטרנטיבית נהוג להשתמש בדבש כטיפול בשיעולים, כנגד זיהום חיידקי, אולקוס ובעיות במערכת העיכול.  ריכוזו הגבוה של הסוכר בדבש מאפשר לו להיות "אנטי בקטריאלי" כלומר קוטל חיידקים. 

 

מתיקות רבה יותר בפחות קלוריות- חלומה של כל אישה
החגים בפתח ואיתם המאכלים והקינוחים המיוחדים, שיכילו לא מעט מהסם הלבן- סוכר. הסוכר הלבן מוכר כיום כחומר ממכר לכל דבר ואין ספק כי יש למצוא תחליף לטעם המתוק שיהיה גם בריא וגם ישמור לנו על הגזרה ברצף החגים הקרב והבא. תעשיית הממתיקים עשתה את שלה ואכן הביאה את הבשורה הבאה- טעים ומרזה (או לפחות לא משמין) אך תופעות הלוואי ארוכות הטווח עדיין אינן ידועות וכרגע יש להיזהר עם ההמלצה לצריכה של ממתיקים כתחליף לסוכר.
כבר שנים רבות שידעו כי הפרוקטוז, המרכיב העיקרי של הדבש, מתוק יותר מהסוכר הלבן ולמעשה הדבש יכול לתת להעניק מתיקות רבה יותר לעומת הסוכר הלבן אך עם פחות קלוריות (300 קלוריות לדבש לעומת 400 לסוכר הלבן). תיאורטית הדבש מהווה פתרון טעים ובריא יותר, שכן הדבש מקורו מהטבע ואף עשיר בנוגדי חמצון, ויטמינים ומינרלים רבים.

 

לא כל הנוצץ דבש הוא...
בשנים האחרונות השימוש בפרוקטוז בתעשיית המזון קיבלה תאוצה לא קטנה, מה שהביא לעלייה במחלות הלב, סוכרת וכבד שומני.  מסתבר כי צריכה מוגזמת של פרוקטוז מביאה לעלייה בסיכון למחלות המטבוליות.  למעשה הפרוקטוז הוא סוכר שלא כולו זוכה לבקרה וויסות על ידי הגוף, ויכול להיות מנותב למסלולים שונים כמו אגירה כשומנים, בעיקר בכבד, מה שמוביל לפגיעה בכבד.
כמו כן, הפרוקטוז מומר בכבד לגלוקוז, המשתחרר לזרם הדם ובכך מעלה את רמות הגלוקוז בזרם הדם, מה שמוביל לעלייה בסיכון לתנגודת לאינסולין וסוכרת, ולכן יש להגביל את הצריכה של הדבש, העשירה בפרוקטוז.
כמו כן, הפרוקטוז אמנם מתוק יותר מהגלוקוז (המרכיב העיקרי של הסוכר הלבן),  אך מתברר כי חימום הפרוקטוז (דבש במים או חלב חם או בעוגות)  גורם להפיכתו לגלוקוז ולמעשה היתרון הקלורי של הדבש כבר לא קיים (קיים רק בטמפרטורת החדר).

 

כהה יותר, בריא יותר- כך תבחרו את הדבש שלכם
מבחינים בין הדבש הכהה שמקורו בצוף האקליפטוס, לדבש הבהיר, שמקורו בצוף ההדרים . הדבש הכהה יכיל שיעור גבוה יותר של ויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון, שלהן מיוחסות חלק מהתכונות הרפואיות של הדבש. 
עם זאת, התרמית בשוק המזון רק הולכת וגדלה אז הנה מספר דרכים לרכישת דבש מקורי: 1. בזמן הקניות שלכם בסופר, הכניסו את הדבש למשך כחצי שעה- שעה למקרר הגבינות. באם התקשה, תעברו לדבש מחברה אחרת :)
2. במידה ורכשתם את הדבש, קחו כפית דבש ושפכו אותה. אם הדבש יורד כאחד, זהו דבש מקורי, אך אם מטפטף, לא נורא, למדנו שהדבש אינו טהור ונחכה לשנה הבאה :)

 

המלצות לצריכה
הדבש נחשב כמזון בעל סגולות רפואיות היכולות לתרום לבריאותינו, אך צריכה מוגזמת שלו ושל הפרוקטוז שבו קשורה בעלייה בסיכון למחלות לב וסוכרת ולכן יש להגביל את צריכתו.
3-4 כפיות ביום על חשבון סוכרים פשוטים אחרים יכולים להוות תחליף ראוי ובריא להמתקת המזון ולצורך חיזוק הגוף.

 

* חשוב לציין כי כל אדם הנו אינדיבידואל ושונה ממשנהו , מבנה גופו של המתאמן, מצבו הנוכחי, רמת היכולת האישית, סוג הפעילות, אחוז השומן ונתונים אישיים רבים אחרים הנם בגדר חובה להתאמת תפריט תזונה מאוזן ותוכנית אימונים אישית לקבלת תוצאות מרביות ובטוחות.
על כן, מאמר זה אינו מחליף ייעוץ אישי עם איש מקצוע ויש להתאים את המידע באופן פרטני, אישי ומבוקר.
ישראלבודי- Israelbody.org   מספקת ייעוץ לתזונת ספורט והרכבת תוכניות אימונים אישיות ומקצועיות ע"י אנשי המקצוע המובילים בישראל הפועלים בשיטת ישראלבודי משנת 2001.
להרשמה ומידע נוסף לפגישות ייעוץ ותזונה אישית – הצטרפו עכשיו