פגישות ייעוץ פרונטליות או אונליין מותאמות לתקופה: כל הפתרונות לתזונה ואימונים!
משלוחים חינם למזמינים באתר או בטלפון מעל 285 ש"ח!

מוקד הזמנות וייעוץ אישי 1-599-500-590 בשיחה רגילה

הרשת הגדולה בישראל, סניפים: רמת גן, תל אביב, ירושלים, ראשון לציון, חולון, כפר סבא, הרצליה ופתח תקווה.
חדש - סניף פתח תקווה

חדשות האתר

מידע מקצועי וכתבות חנות תוספי התזונה

מועדון החברים

מצא כתבה:

טיפ קצר: הגנטיקה אשמה, לא אני - התקדם בקצב שלך

מאת: עידן ציטיאט - מאמן כושר

קטגוריות: טיפים מקצועיים  

 

"אני מתאמן ומתאמן ולא מצליח להתקדם...זה המבנה שלי, אין מה לעשות.." – מוכר לכם המשפט הזה? פעמים רבות אני נתקל במתאמנים ממורמרים בחדר הכושר, שמאשימים את הגנטיקה שלהם באי ההתקדמות שלהם וחוסר ההצלחה בהשגת מטרותיהם בחדר הכושר.

 

היום אני רוצה לכתוב לכם, אלה שלא בורכו ב"גנטיקת פלאים", דווקא לאלה שנלחמים על כל גרם של שריר, ובעצם? רובנו.
דבר ראשון, חשוב שתדעו שהגנטיקה היא אכן דבר חשוב בתחום פיתוח הגוף. היא דבר הכרחי אצל מפתחי הגוף התחרותיים. אך חשוב להבין שגנטיקה היא עוד גורם שמשפיע על ההתקדמות שלנו, ואני שם דגש על ה-עוד. תזונה נכונה, אימונים נכונים ושינה טובה ואיכותית, הן מילות המפתח. קיימות הרבה סיבות לכך שההתקדמות שלנו איטית מאוד, ואף נעצרת.

 

אני אתחיל דווקא עם האימונים שלנו.
כמה פעמים קרה לכם שהרמתם משקלים כבדים יותר ממה שאתם מסוגלים באמת? כמה פעמים קרה לכם שבמקום לעשות 10 חזרות עשיתם 6? וכל זה בשביל להרשים או לנסות לחקות את זה שיושב לידכם או את זה שאתם עובדים איתו על אותו מכשיר? חבר'ה, אתם צריכים להבין שכשאתם בחדר כושר אתם לא נמצאים בתחרות, כל אחד מתקדם בקצב שלו. עבודה נכונה, איטית ומבוקרת היא אחת מהעקרונות החשובים באימון.

 

מצד שני, אני מכיר כאלה שעובדים עם משקלים נמוכים מידי, וגורמים לפספוס עיקרון חשוב בפיתוח הגוף – עומס יסף. עיקרון זה אומר שצריך להעמיס על הגוף גירוי גבוה יותר ממה שהוא מורגל אליו. דבר זה בעצם יביא את התפקוד הגופני לרמה יותר גבוהה מזו שקדמה לו לפני האימון, וייתן לשריר לגיטימציה לגדול (נניח אם עושים 10 חזרות בתרגיל מסוים, צריך שהחזרה האחרונה תתבצע בקושי). 

 

** טיפים נוספים בנושא זה בקרוב! **

 

מאת עידן ציטיאט, מאמן כושר מוסמך מטעם "וינגייט".

 

רוצה גם אתה לכתוב כתבות לאתר ולקבל עבורן כסף? לחץ כאן

 

עורך: גיל גרנות - מאמן ויועץ בריאות וכושר. מרצה בבית הספר למאמנים "שיאים" באוניברסיטת ת"א בנושא תוספי תזונה. ומייסד רשת ישראלבודי.

© כל הזכויות שמורות לישראלבודי. אין להעתיק, לשכפל, לפרסם, לצלם ולעשות שימוש כלשהו בתוכן עמוד זה, ללא אישור מראש בכתב מהנהלת האתר.

*למידע על פגישות הייעוץ שלנו לחץ כאן 

 

© כל הזכויות שמורות לישראלבודי. אין להעתיק, לשכפל, לפרסם, לצלם ולעשות שימוש כלשהו בתוכן עמוד זה, ללא אישור מראש בכתב מהנהלת האתר.
 
רוצים להרשם גם אתם ולהתחיל לעשות שינוי בזכות פגישות הייעוץ המקצועיות של ישראלבודי? הרשמו כאן נוחזור אליכם לכל הפרטים

תוכן ההודעה:

    מומלץ לשלב עם: