מוקד הזמנות וייעוץ אישי 1-599-500-590 בשיחה רגילה

הרשת הגדולה בישראל, סניפים: רמת גן, תל אביב, ירושלים, ראשון לציון, חולון, כפר סבא, הרצליה ופתח תקווה.
חדש - סניף פתח תקווה

חדשות האתר

משלוחים חינם למזמינים באתר או בטלפון על כל קניה מעל 285 ש"ח

מבצע 3 חלבונים ב-500 ממשיך!!

חדש! - צ'יפס חלבון עם 18 גרם חלבון

מידע מקצועי וכתבות חנות תוספי התזונה

מועדון החברים

מצא כתבה:

טיפים לאכילה בחוץ כאשר אתה שומר על תזונה

מאת: אלון ריץ' - צוות ישראלבודי

קטגוריות: תזונת ספורט  

 

טיפים לאכילה בחוץ כאשר אתה שומר על תזונה

 

פיתוח גוף הוא תחביב שבו אתה שומר על תזונה קפדנית, בעיקר בתקופת ה"חיטוב". בניגוד לאדם הרגיל, אתה לא יכול לאכול לפי תחושות ואינסטינקטים, על פי ההנאה שמסב לך חוש הטעם. מצד שני, אין בידי אף אחד את האפשרות לאכול בביתו בלבד. אכילה בחוץ היא חלק מהחיים של כל ישראלי, ובעצם של כל תושב של מדינה מתועשת בעולם.  איך אנחנו משלבים בין אורח חיים שקורא לדרישות מאד ספציפיות מול המסעדות המכוונות לקהל הרחב?

 

טיפ מס' 1: ותר על מזון מהיר

מזון מהיר הוא מזון עמוס בחומרים משמרים ונתרן. הוא מזון שלא ניתן לבצע בו שינויים (הוא מגיע במנות מוכנות). הוא מזון שיש לו מטרה של שביעה מהירה ולכן הוא משתמש בחומרים "סותמים" ולא כאלו מזינים. בשביל לאכול מנת מזון שתשביע את מנת החלבון שגופך זקוק לו בכל ארוחה – כמות הפחמימות והשומנים שיהיו בו תהיה עצומה, גם בשביל תקופת מסה.

 

תוותר באופן כללי על כל סוגי המזון המהיר.

 

טיפ מס' 2: אל תסטה מהתפריט שלך

אם יש לך תפריט מסויים, מאד קפדני, למשל בהכנה לתחרות שלא מאפשר סטיה או "ארוחת רמאות", אל תסטה ממנו. תנסה למצוא את המנה הקרובה ביותר בתפריט, תדאג לשאול מה הגודל של כל אחד מהמרכיבים (אם לא יודעים להגיד לך בגרמים, תזכור תמיד שכף היא 10-15 גרם). תאכל בדיוק לפי מה שהקצבת לעצמך ואל תרשה לעצמך לאכול "יותר" כשאתה בשיא הדיאטה.

 

טיפ מס' 3: שיטת הקומבינציות

רק היום נכתב בידיעות אחרונות שישראלים הם העם החוצפן היחידי שמרשה לעצמו לבקש מהמלצר לקבל את המנה עם שינויים כאלו ואחרים. למזלנו, אנחנו ישראלים. אם יש מנה שמוצאת חן בעיננו אבל יש בה מרכיב שלא נוכל לקבל בתור מפתחי גוף, תבקשו לוותר עליו. אם למשל מדובר בחזה עוף עם תפוח אדמה בחמאה, ניתן לבקש את תפוח האדמה אפוי – ללא חמאה. אם אנחנו רואים תוספת טעימה אחרת שמותאמת למנה אחרת, אל תהססו לבקש אותה. במקרה הגרוע – תקבלו תשובה שלילית.

 

טיפ מס' 4: תבלינים ורטבים

מכיוון המנות בכל מסעדה מכוונות היישר לחוש הטעם, הייחוד שלהן על פני אוכל ביתי הוא מגוון תבלינים ורטבים. המנע מהם, בכל מחיר! רוטב אלף האיים יכול להפוך סלט טוב למלכודת שומן רווי, קטשופ יהפוך בשר בריא ורזה לפצצת נתרן וסוכרים ועדיף שלא לדבר על מיונז בכלל. אם המנה "צפה" ברוטב, בקש אותה ללא הרוטב, או בצד. רטבים על בסיס שומן נפסלים לחלוטין, בעוד בתבלינים ניתן להשתמש בעדינות, כאשר אנחנו במצב שבו אנחנו לא לפני תחרות.

 

מה עושים אם אנחנו בשיא הדיאטה ואנחנו לא רוצים לזוז אפילו במיליגרם ממה שקבענו לעצמנו? אנחנו מבקשים מנה לא טעימה. תום פרינס, המקצוען בעל רגלי החמור, סיפר פעם על ביקור שלו במסעדה לפני שהשתתף בתחרות האיירון-מן היוקרתית. הוא סיפר שנכנס למסעדה, ביקש חזה עוף עם ירקות מאודים וביקש לתת הוראה ספציפית לטבח – לא להשתמש בשום תבלין או רוטב ולא להכניס שום סוג של שמן למה שהוא אוכל. מנה כזו למשל, טובה בדיוק כמו המנה בבית, בהנחה והטבח אכן עומד בהנחיות.

 

טיפ מס' 5: כאשר הארוחה מוגדרת בתור אירוע חד פעמי

לפעמים, אנחנו נותנים לעצמנו להתיר מעט רסן. כשאנחנו נמצאים בשיא תקופת המסה למשל, זה בסדר גמור. אנחנו במילא לא מקפידים במאת האחוזים על תפריט קפדני כלשהו, ומשתדלים לאכול כמה שיותר דברים שמוגדרים כ"מזינים ובריאים". אל תיתנו לעצמכם לוותר על הסייג הזה שקבעתם, העובדה שאכלתם המבורגר ענק, שהוא עדיין אחד ממזונות היסוד למפתח גוף (על אף שהוא מטוגן ובתוך לחמניה) – לא אומרת שאתם צריכים לשתות בצד קולה. בקולה אין שום צדדים חיוביים, והעובדה שיש לו תחליפים בדמות משקאות מוגזים דיאטטיים צריכה לאותת לנו לחשוב בכיוון אחר.

 

טיפ מס' 6: תודה לאל על גל הבריאות ששוטף אותנו

מכיוון שרק עכשיו הרבה מהאנשים גילו את מה שאנחנו יודעים הרבה זמן, ישנה באופן כללי יותר מודעות לבריאות. הרבה מסעדות מגישות "תפריט בריא" לצד התפריט הרגיל שלהן. השתדלו לבחור מנה מהתפריט הבריא. אפילו למסעדות מזון מהיר, שאנחנו נמנעים ממנה עד למצב "אין ברירה", יש תפריט בריא. אם כבר נקלענו לאחת כזו – יש להתרכז בתפריט הבריא שבד"כ מקפיד על כמה מאבני היסוד לתזונה של פיתוח גוף: קמח מלא במקום קמח לבן, המנעות משומן רווי, מאכלים לא מטוגנים. אמנם, בד"כ מנה מהתפריט דל הקלוריות לא תשביע את מנת החלבון, אבל תמיד אפשר למצוא פתרון יצירתי. למשל – סלט עם ביצה, יהיה ניתן להזמין עוד אחת (עוד 6 במקרה שלנו) בתוספת תשלום. תאכל את חלבון הביצה (ללא החלמון) ונספק לגוף את מה שהוא צריך.

 

טיפ מס' 7: מה עם אירועים

עד עכשיו התייחסנו לאכילה בחוץ כאכילה במסעדה. אבל מה עם אירוע שהוזמן אליו קייטרינג? אנחנו מדברים בד"כ על חתונות, שלא ניתן להתחמק מהן, גם יום לפני תחרות. כאן אנחנו צריכים להסתמך על האינסטינקטים שלנו בפניה למזון הנכון (בד"כ יהיו דגים בכזה אירוע, ודגים הם עתירי חלבון וחומצות שומן חיוניות) – ולהקפיד על אכילה במידה. גם מהמזונות הנכונים, אין סיבה שהגוף שלנו יאכל כמויות גדולות שלא יוכל לתעל לאנרגיה. שתיה חריפה היא גם נפוצה מאד באירועים, אבל צריך להשתדל להמנע ממנה, ואם זה מאד חשוב לשתות קצת – צריכים לזכור בכל לגימה, שגרם אלכוהול הוא 7 קלוריות ריקות ושאר הקלוריות בכל משקה הן סוכריות. אני מקווה שזה יגרום לך לעצור בכוס הראשונה.

 

*למידע על פגישות הייעוץ שלנו לחץ כאן 

 

© כל הזכויות שמורות לישראלבודי. אין להעתיק, לשכפל, לפרסם, לצלם ולעשות שימוש כלשהו בתוכן עמוד זה, ללא אישור מראש בכתב מהנהלת האתר.
 
רוצים להרשם גם אתם ולהתחיל לעשות שינוי בזכות פגישות הייעוץ המקצועיות של ישראלבודי? הרשמו כאן נוחזור אליכם לכל הפרטים

תוכן ההודעה:

    מומלץ לשלב עם: