פגישות ייעוץ פרונטליות או אונליין מותאמות לתקופה: כל הפתרונות לתזונה ואימונים גם ללא חדר כושר או ציוד!
משלוחים חינם למזמינים באתר או בטלפון מעל 285 ש"ח!

מוקד הזמנות וייעוץ אישי 1-599-500-590 בשיחה רגילה

הרשת הגדולה בישראל, סניפים: רמת גן, תל אביב, ירושלים, ראשון לציון, חולון, כפר סבא, הרצליה ופתח תקווה.
חדש - סניף פתח תקווה

חדשות האתר

מידע מקצועי וכתבות חנות תוספי התזונה

מועדון החברים

מצא כתבה:

איתי בושרי מציג: בלי סודות

מאת: נגרי ענק - אביב עומר

קטגוריות: פיתוח גוף תחרותי  

 

בראיון מיוחד מתעקש המתחרה הכי יבש בישראל שאין לו שום סוד או מתכון פלא להגיע כל כך מוכן לבמה. אבל עזבו אתכם מחיטובים, איתי בושרי לקח אוף סיזן ארוך כדי לעלות ל 110 קילו, ולמרות שהוא לא מרגיש הכי נוח בעולם עם המראה המגושם, לא כדאי לכם להמר נגד אחד הספורטאים הכי נחושים בארץ.

 

איתי בושרי הוא אחד הספורטאים הכי מרשימים שנראו על במות פיתוח הגוף בשנים האחרונות. זה משפט שאי אפשר היה להגיד אותו לפני כמה שנים. השינוי בקריטריונים השיפוטיים אפשר לבושרי, שזכה פעמיים במר ישראל החטוב ופעם אחת בקטגוריה של "עד 75 קילו", להתבלט למרות שאף פעם הוא לא נחשב למפלצת מאסה. 
 

בחורים חטובים זוכים היום לכבוד, ובושרי הוא הרבה יותר מחטוב – בברנז'ת הבאדיבילדינג הקטנה שלנו יש קונצנזוס שמדובר במתחרה שיודע להגיע הכי יבש לבמה. 
 

בשיחה איתו ניסיתי לפצח את הסוד. אבל מתברר שאין סוד. לפי כל קריטריון אפשרי, בושרי לא עושה דברים יוצאי דופן. הוא לא מגזים באירובי, הוא לא מפריז בקיצוץ הפחמימות. לדבריו, הוא "פשוט עושה הכל לפי הספר והולך עם הראש בקיר" יותר נכון מה שהמאמן שלו אומר לו לעשות. זה נהדר, אבל כמעט כל מתחרה שאני מכיר יגיד לכם את אותו דבר. 
 

אז מה הסוד? אני לא יודע. אני כן יודע שהיה תענוג לשוחח איתו.

 

הראיון התנהל כמו שיחת סלון, כפי שצריך להיות אם רוצים שייצא משהו מעניין ולא מאולץ. 

 

בושרי הוא בחור פתוח וישיר, אחד שלא מכיר במונח פוליטיקלי קורקט. 
יחד עם זה, הבנאדם לא משתלח, לא מתלהם, ומדבר בכבוד לכל מתחרה.
אז את הסוד לחיטוב המושלם לא גיליתי, אבל כן למדתי דבר או שניים על ספורטאי מעולה שעוד נשמע עליו הרבה מאוד בעתיד, ואולי פעם יהיה לי גם את העונג להתחרות מולו.

 

איתי, אני מבין שלקחת תקופה ארוכה של אוף סיזן ולא תתחרה השנה.

"כן החלטתי שאני רוצה לעלות שתי קטגוריות, ובשביל זה צריך עוד הרבה בשר. עליתי כמעט 30 קילו, אני כעת 102 קילו, אחוז שומן לא בשמיים, אם כי אני רחוק מלהיות חטוב. במדידות שעשיתי עם גיל בישראלבודי, אני מעריך את עצמי כרגע על אזור ה 15 אחוז שומן. אני רוצה להגיע בחורף ל 110, עם פחות מזה אין מה לדבר על תחרות טובה ב 90. אני מניח שיהיה לי קשה בדיאטה, אבל אני כבר ממש מחכה לה, למרבה האבסורד".


זה קטע איך תמיד כשאנחנו בחיטוב אנחנו רוצים להיות במאסה, ולהיפך.

"אני לא מרגיש נוח על משקל כזה. האמת היא שזה מגביל אותי, ואני מתגעגע לחיטוב. אני מסתכל על תמונות שלי משנה שעברה ובא לי לבכות. אין מה לעשות, אין כמו להיות חטוב, אבל זה מחיר שמשלמים. למדתי לקח ובפעם הבאה אני אעשה עלייה נקייה יותר. עדיף לעלות לאט אבל להשמין פחות, אבל עוד מעט חורף אז זה יפריע לי פחות, ובאמצע החורף כבר יוצאים לחיטוב, אז אני אופטימי".

 

לפחות אתה אוכל כמו שצריך, זה דבר שאני לא יכול להגיד על עצמי בימים טרופים אלה.

"האמת היא שנמאס לי לאכול. אני משתדל לאכול נקי, זה טבוע בי. בכל תקופה. גם ם אני משמין, אני מעדיף שזה יהיה אוכל איכותי ולא מזבל. סוכר לבן או קמח לבן זה אצלי מחוץ לתחום". "אני פדנט ושוקל אפילו את הלחם שאני אוכל, תשאל את גיל , לפעמים הוא מחשב לי אילו חלופות אני יכול להכניס בכל מיני מצבים מוזרים ביניהם אירועים או פשוט ימים מאוד לחוצים בעבודה"

 

ומה עם צ'יטינג פה ושם?

"משתדל שלא למרות שמותר לי אני מנסה להימנע".

 

מתי פעם אחרונה אכלת פיצה?
"לא זכור לי".

 

שווארמה?

"קורה, אבל בלי פיתה".

 

צ'יפס?

"זה אני קונה לילדה".

    
בתחרות האחרונה שלך הגעת חד כמו סכין. יש הרבה אנשים שחושבים שהגיע לך לקחת אוברול.

"שמעתי דיבורים כאלה. תשמע, צריך לקבל מה שהשופטים קבעו, למרות שאני לא מכחיש שהייתי רוצה לחקור קצת יותר לעומק מה קרה שם. האמת היא שאני גם קצת אשם כי לא נתתי את כול כולי באוברול. אחרי שלקחתי את הקטגוריה שלי לא ממש התאמצתי, גיל צעק לי מתחת לבמה לנסות, ללחוץ , להלחם בלי הפסקה,  אבל פסיכולוגית אמרתי: מה לי ולהם. אני קטן לידם, הם באים מקטגוריות כבדות יותר. אחר כך בתמונות ראיתי שהפערים לא כאלה גדולים.  75 קילו יבש על מבנה צר זה כמו 90 על מבנה רחב, מי שמבין יודע על מה אני מדבר".

 

בכל זאת הגעת למסקנה שחסר לך עובי.

"זה גם השאיפה שטבועה בנו להשתפר ולגדול. אישית אני מתקשה להבין ספורטאי שלקח ראשון בקטגוריה שלו והוא בא שנה אחר כך לאותו קטגוריה. אז מה עשית בעצם? בזבזת שנה. אולי הלכת אחורה. זה לא רציני. אז כן המטרה שלי היא לגדול, אחרי שאשיג את העובי הבסיסי הזה, אעשה עליות מתונות יותר ואשתדל לשמור את עצי חטוב כמה שאפשר כי באמת לא נוח לי אחרת".

 

איך הסביבה שלך מגיבה על העלייה במשקל. אני נטרף מתגובות מפגרות ולא מקצועיות.

"הרוב אומרים לי שגדלתי, אבל למדתי להעביר הלאה".

 

נניח כשאתה לבוש יכול לבוא אליך איזה ליצן ולהגיד: אחי הפסקת להתאמן. וזה כאשר אתה מרגיש הכי חזק אי פעם, כאילו אתה יכול לעקור עץ מהמקום.

"כן, יש גם תגובות כאלה. אני לגמרי מאמץ את המשפט שלך שכתבת בפרופיל: מי שלא עבר את זה לא יודע ולא יבין. זה כמו שאשתך תנסה להסביר לך מה זה לידה, אתה תבין? בחיים לא. בעקרון הפיוזים שלי קצרים, אין לי הרבה סבלנות. מה שכן, עם הזמן למדתי לא לקחת ביקורת מאנשים שלא מבינים. אני אתחשב בביקורת רק אם היא תגיע ממישהו ששווה להקשיב לו. הקשקשנים יכולים להמשיך לקשקש".

 

תספר לי בסוד איך אתה מגיע כל כך יבש, גם אני רוצה.

"אין לי סוד אחי. אני אגיד לך דבר אחד: אני עושה כל מה שגיל (הכוונה לגיל גרנות המנכ"ל והבעלים של ישראלבודי. א.ע) אומר לי. הוא הכין אותי ל 3 תחרויות ותמיד ניצחתי, אז עם עובדות אין להתווכח. הוא תותח בתזונה, אני עושה מה שאומרים ולא מתחכם. זה הכל". 

אתה עושה אירובי פעמיים ביום, לפעמים 3?

"מה פתאום. אני גם לא מתאמן 7 ימים, אלא ממש בסמוך לתחרות. הייתי נח קבוע בימי שישי".

 

אתה מצליח לא לשתות בכלל לפני התחרות, יש שמועה שאתה לא שותה יומיים.

"אם זה היה ככה הייתי מתמוטט. אני שותה גם ביום עצמו, חצי ליטר ויותר.  
אני בכלל לא בעד דברים קיצוניים בדיאטה. החוכמה היא לעשות הכול בהדרגה ובהשגחה של איש מקצוע, ואז אתה מסודר".
 

אירובי באוף סיזן?

"אולי עשר דקות אחרי אימון פה ושם. האמת היא שצריך ותמיד אנחנו אומרים שנעשה, אבל אף פעם לא באמת עושים. האימונים כל כך אינטנסיביים, אתה מסיים גמור ולך תעלה עכשיו על הליכון, זה לא באמת קורה". 

איתי עשה לי טובה, תן איזה וידוי על חטא בדיאטה, לא יכול להיות שלא היה לך, תן לי להאמין שזה קורה גם לפדנטים כמוך כדי שאני אהיה שקט.
"אני אספר לך משהו, בתחרות האחרונה, אני עובד אצל אבא שלי בחנות ויש פיתויים מטורפים, חלות חמות וכל זה. יום שישי אחד נטרפתי, בא לי שיגעון, פירקתי חצי חלה עם חומוס. טלפנתי אחר כך לגיל ובכיתי לו, הרגשתי ממש רע".

 

כמו שאני מכיר את גיל הוא בטח ניחם אותך בחום ואמר שלא קרה כלום.

"כן בטח. הוא שלח אותי לעשות שעה וחצי אירובי בחוץ. תחשוב על זה ערב שישי, כולם נחים, ואני כמו כלב הולך בחוץ. וגם אחר כך הרגשתי עדיין רע". 

יש תופעות לוואי מהייבוש המטורף שאתה מגיע אליו?
"לא משמעותי. היו לי קצת התכווצויות, פתאום הייתי נמתח ונזרק קדימה. חוץ מזה הכל רגיל. אחרי התחרות האחרונה אכלתי כמויות בלי סוף, תוף 4 ימים עליתי 10 קילו, זה היה מטורף, ולמרות שהאוכל היה איכותי, לא מדבר איתך על שטויות או ג'אנק".

 

יש שאיפות להתחרות בחו"ל פעם?

"אני הולך שלב, שלב. לא רוצה לחשוב על כיתה ד' כאשר אני בכיתה א'. המטרה היא כמו של כולנו בעצם, קודם כל לקחת אוברול בארץ. אחר כך נראה. זה מקצוע מטורף, אני מקנא באפרו-אמריקאים בארצות הברית שיש להם תנאים שאנחנו יכולים רק לחלום עליהם". 

אתה כמוני נשוי פלוס ילדה. תן איזה נאום לרווקים שיבינו שאנחנו הגיבורים האמיתיים.

(צוחק) "אשתי עוזרת לי הרבה, אבל ברור שכאשר אתה נשוי ויש אחריות וילדים אז זה הופך את זה לעוד יותר לא פשוט. אשתי מכינה לי את האוכל ויודעת מה אני צריך, לא קל לה, אבל היא עדיין איתי אז כנראה שהשורה התחתונה טובה". 

אתה מרגיש שהסביבה הקרובה שלך משלמת מחיר?

"ברור. יש לי לפעמים רגשות אשמה. בחודשים של הדיאטה זה קשה, נניח אשתי רוצה לצאת למסעדה או בית קפה, אני תמיד אנסה להתחמק כי מה אני אוכל שם? גג אני יכול לשתות דיאט קולה. אבל אפשר להתנחם שזה כולה 3, 4 חודשים, זה לא שכל השנה אתה בדיאטה. בסך הכל אני מאושר שנכנסתי למעגל הזה של התחרויות, כי יש סיפוק עצום. תשמע, מה שנשאר מכל ההשקעה הזאת זה הסיפוק. לזכות מקום ראשון, להחזיק את הגביע, לדעת שניצחת, זה דבר מדהים. בזכות התחרות אתה לוקח את עצמך לרמה אחרת. זה השיגעון שלנו אחי, וזו האהבה. קורה לי לעיתים רחוקות שאני מקנא באנשים שמסוגלים לא לבוא להתאמן, או לחפף פה ושם כי החיים שלהם יותר נוחים, אבל אצלי פיתוח גוף זה בדם, זה טבוע בי, אני לא יודע ולא יכול אחרת".

 

סרטון של איתי משנת 2007, מקום ראשון במר ישראל החטוב- לצפייה
סרטון של איתי בושרי מתחרות 2008 - לחץ כאן

 

 

*למידע על פגישות הייעוץ שלנו לחץ כאן 

 

© כל הזכויות שמורות לישראלבודי. אין להעתיק, לשכפל, לפרסם, לצלם ולעשות שימוש כלשהו בתוכן עמוד זה, ללא אישור מראש בכתב מהנהלת האתר.
 
רוצים להרשם גם אתם ולהתחיל לעשות שינוי בזכות פגישות הייעוץ המקצועיות של ישראלבודי? הרשמו כאן נוחזור אליכם לכל הפרטים

תוכן ההודעה:

    מומלץ לשלב עם: