פגישות ייעוץ פרונטליות או אונליין מותאמות לתקופה: כל הפתרונות לתזונה ואימונים גם ללא חדר כושר או ציוד!
משלוחים חינם למזמינים באתר או בטלפון מעל 285 ש"ח!

מוקד הזמנות וייעוץ אישי 1-599-500-590 בשיחה רגילה

הרשת הגדולה בישראל, סניפים: רמת גן, תל אביב, ירושלים, ראשון לציון, חולון, כפר סבא, הרצליה ופתח תקווה.
חדש - סניף באר שבע

חדשות האתר

מידע מקצועי וכתבות חנות תוספי התזונה

מועדון החברים

מצא כתבה:

אביב עומר עמוד אישי

 אביב עומר (ניגרי ענק): כך זכיתי במר הצפון 2005

לגלריית התמונות של אביב עומר

הכל התחיל באוגוסט. סיימתי במקום השלישי בקטגוריית עד 75 קילו של מר ישראל. רבים יראו בזה הישג, אבל ההרגשה הכללית בסביבה הקרובה שלי הייתה אכזבה גדולה.
חודש לפני כן הצלחתי להתברג לגמר של "מר מרכז", שם הייתה התמודדות בלי הפרדת משקלים, ורוב אלה שניצחו אותי היו גדולים ממני בהרבה.
התחושה הייתה שבהפרדת קטגוריות, אני אקח את התחרות בהליכה.
לכן, כאשר דורגתי שלישי בתחרות הגדולה, התאכזבתי מאוד. לא היה בלבי על השופטים. ידעתי ששני אלה שניצחו אותי היו פשוט יותר טובים. ברכב, בנסיעה חזרה לטבריה, שאלה אותי אחותי: מה הלאה.
אמרתי שאני אמשיך. היא אמרה: ומה, שוב תגיע למקומות שלישי, שישי, אז בשביל מה.
ואני אמרתי: יש בזה משהו.
הבנתי שאם אני רוצה לעשות הישג אמיתי, לקחת תחרות, להיות אלוף, צריך לבוא שינוי.
אמרתי: בסדר, השגתי מקום שלישי, הגעתי לגמר בתחרות משקל חופשי, אבל מה הלאה.
חבר טוב שלי, מאמן כושר ובודי בילדר נהדר בפני עצמו, אופיר בכר, המליץ לי להתחיל להעלות מאסה.
תמיד הייתי חטוב, הדאיג אותי מאוד השינוי. מה יהיה על הריבועים?
אופיר הסביר בידענות אופיינית, שכדאי לי לשכוח מהריבועים. הרעיון הוא להעלות הרבה שריר, באמצעות אימונים נכונים, ואכילת יותר פחמימות. ההליך הזה, כרוך גם בעליה בשומן. פשוט אין ברירה. גם רוני קולמן, ביום יום, בשגרה שלו, אין לו ריבועים בבטן.
החלטתי ללכת על זה. התחלתי לצרוך אבקה לעליה במשקל, הכנסתי לתפריט יותר פחמימות. סימנתי את המטרה: אני אהיה מר הצפון. החברה שלי לא אהבה את זה. השינוי בגוף הפחיד אותה. הייתה לי בטן שיכלתי לסדר מדפים על הריבועים שלה.
פתאום קיבלתי שם תוספת, ציפוי.
הגוף גדל, בעיקר הרגליים והגב, אבל המראה לא היה משובב.
פחות התלהבתי להסתכל על עצמי במראה.
אבל אופיר הגיע אותי: לתחרות אתה תגיע בכושר שעוד לא היית בו.
ואמר גם: בחדר חימום, אתה תיבהל מעצמך.
חודשיים לפני התחרות יצרתי קשר עם גיל גרנות. להלן: מנהל האתר, והאיש שאני מאחל לו להחליף מיצים עם אנג'לנה ג'ולי בתוך איזה סוויטה מלכותית.
דיברתי אתו על צבע לתחרות, אבל מהר מאוד הבנתי שהשיחה הסתמית הזאת, יש לה פוטנציאל להתפתח למשהו הרבה יותר גדול. גיל התנדב לעזור. הוא לא דרש כלום. הוא לא הכיר אותי בכלל. די היה לו לשמוע שיש כאן בחור רציני, שמעוניין להתחרות, והוא נרתם בכל הכוח. עם כל הידע העצום שלו, כתב לי גיל דיאטה למטרת חיטוב.
הוא עדכן לי את הדיאטה כל שבוע, פה הפחית משהו, שם הוסיף משהו. אני מילאתי אחרי ההנחיות, אחת לאחת.
המטרה הייתה להעיף את השומן, אבל לא לפגוע במיליגרם של שריר.
זה קרה, בדוק בזמן. שבועיים לפני התחרות הייתי כבר חטוב. נותרה דיאטת ה"ריקון", הדבר הכי קשה שניתן רק להעלות על הדעת. מדובר בשבוע בלי פחמימה אחת בגוף. אתה אוכל רק מלפפונים וחלבונים מביצה, טונה, ובשר. אתה רעב כמו כלב, אתה עצוב, והכי גרוע: אתה נראה חולה. אנשים אומרים לך שרזית, ומה קרה לך, ואיך אתה רוצה לעלות ככה לבמה.
אנשים לא מבינים. תזכרו את זה.
אני זכרתי, והעדפתי להקשיב למומחים.
גיל אמר שההעסה של הפחמימות, שלושה ימים לפני התחרות "תסדר" הכל.
כך היה: שלושה ימים לפני התחרות עברתי לדיאטה הפוכה: הרבה פחות חלבון, והרבה מאוד פחמימות, מאורז ותפוחי אדמה.
האפקט מיידי, המאגרים הריקים מתמלאים, השריר מקבל נפח, ולפתע אתה נראה מפומפם. בתוך כך, התברר שהתחרות תתקיים בטבריה, במגרש הביתי שלי.
אנשים מהמכון, חלקם שאני בכלל לא מכיר בשמות, באו אלי בכל הזדמנות והבטיחו: אנחנו אתך. הם אמרו שאני אשמע אותם על הבמה, שהאולם ירעד כאשר אני אעלה.
באותם רגעים לא ידעתי עד כמה זה יהיה נכון. אנשים לא שוכחים שעזרת להם, תיקנת אותם בתרגילים, נתת עצה טובה.
ביום התחרות הייתי קצת מתוח.
ידעתי שאסור לי לפשל. כל טבריה תהייה באולם. קיבלתי החלטה: אני מתעל את המצב הזה לטובתי. אני איעזר בקהל, במקום להילחץ, אשאב ממנו כוחות.
עד הרגע האחרון עוד הייתי צופה בדיסק של "מר אולימפיה", כדי לקבל השראה, כדי לשכלל את הפוזות.
ההופעה, איכות הביצוע, הביטחון שאתה מפגין, כל זה נותן ניקוד.
למדתי מהטובים ביותר. מדקסטר ג'קסון החתולי לקחתי את האצילות, מרוני הגדול לקחתי את השחצנות. הרעיון הוא לעלות לבמה כמו מלך, בפוזה שאין עליך, השופטים מתים על זה.
הם לא רוצים לראות מתחרה מפוחד, חסר ביטחון. צריך לזכור שאחרי הכל, מדובר בשואו. ואני נתתי להם את השואו. כשהתפשטנו בחדר החימום, כבר ידעתי: זה היום שלי. קיבלתי ביטחון, קיבלתי אנרגיות מהקהל שהרעיד את האולם, ממש כמו שהובטח. הסאונד בסולו היה על הפנים, אבל זה לא עניין אותי. זה היה הזמן להציג את כל המטען שצברתי, את החיטוב שקיבלתי מהדיאטה של גיל, את המאסה שהשגתי בזכות אבקת הגיינר, את המקצוענות ששאבתי מהדיסק של מר אולימפיה.
השופטים התחילו לדרג. מקום שמוני, מקום שביעי, מקום שישי.
בשלב זה כבר ניגש אלי המתחרה שהגיע שני, וסיפר שמישהו הדליף לו את התוצאות. אני יכול להיות רגוע. השופטים קבעו שאני ראשון. אין מילים לתאר את ההרגשה שלי, כאשר הכרוז הפך את הקביעה הזאת לרשמית, והוכתרתי כמר הצפון.
עשרות חברים שישבו בקהל עלו לבמה, החברה שלי המשפחה שלי, ואפילו כמה פוליטיקאים של טבריה שרצו להצטלם עם ההצלחה.
באותו רגע ידעתי: הכל היה שווה.

יואב טל כתב השרירים שלנו בראיון עם אביב עומר

 שם מלא ?
אביב עומר .

תאריך לידה ?
1976

גיל?
29

כיצד זכית לקבל את הכינוי ניגרי ענק ?
(צוחק) זה משהו שקרה בצבא ..... לא נעים לי לחשוף אותו..... (והמבין יבין) .

מידות גוף : חזה ?
אף לא מדדתי ככה.

יד קידמית ?
בין 43.5 ל-44 ס"מ.

כמו של עמית אה ?
כן אך הוא יותר נמוך ממני שזה טוב , יותר קל לבנות שריר במיוחד התרשמתי מהרגליים שלו יש לו רגליים יפות .

מה עם מידות של רגל עליונה ומותניים ?
אין מצב הכי הרבה שמדדתי זה היה הדו ראשי וגם זה היה אחרי שהכריחו אותי למדוד. אני גם לא נשקל הרבה ממש לעיתים רחוקות ,אני בעיקר סומך על המראה , המראה לא משקרת אתה רואה אם אתה נראה טוב או לא.
משקל גוף בתחרות ?
אני מניח שאהייה 75 ק"ג יבש.

ומחוץ לעונה בשיא ?
88 ק"ג ,את האמת בחודשיים הקרובים אני הולך לאכול בטירוף הבעיה שלי שתמיד חשבתי על השומן , עד הקיץ האחרון . אני יתן לך דוגמא על חבר טוב שלי אופיר בכר שאנחנו הולכים להתחרות השנה בקיץ.
יום אחד היינו בים והצטלמנו ולאחר שראינו את התמונות ממש נדהמנו ואמרנו לעצמנו אי אפשר ללכת ככה עם כל הכבוד לתחרות יש לך חודשיים ים ואתה נראה כמו איזה קציצה .
יום אחד הוא בא אליי אני יושב בבריכה של מלון קיסר והוא מספר לי שמרחוק אתה נראה כמו איזה קציצה אם משהו היה בא ואומר לי שזה מר הצפון אני הייתי זורק עליו משהו. באותו היום החלטנו למתן את העלייה אבל עכשיו אני מתכונן לעלות ואני לא הולך לבחול בכלום .

אתה מתכון לעלות מלוכלך ?
כן גם מלוכלך . יש לי תכונה גם שאני יורד מהר חילוף החומרים שלי גבוה מאוד. אני בתוך שלושה שבועות הצלחתי לחטב ולהוריד בפנים בשביל החתונה .לפני החתונה היו לי פנים כמו של בייגה שוחט. הייתי שמן אמרתי אני לא הולך להתחתן ככה. הפחתתי בפחמימות בעיקר, בימים שאני לא מתאמן.

כמה שנים אתה כבר מתאמן ?
אני מתאמן בערך כשמונה שנים , ואני מתחרה ועובד נכון כארבע שנים.

איפו אתה מתאמן ?
בחדר הכושר של בית המלון קייסר.

היכן אתה גר ?
אני גר בטבריה .

כיצד נכנסת לתחום פיתוח הגוף ומי השפיע עלייך ?
מי שהשפיע עליי היה אחי הקטן, כי הוא התחיל להתאמן קודם ,והוא הכניס אותי לזה . בהתחלה אני הייתי מתאמן בבית ...מאוחר יותר עברתי לחדר כושר בדרך עברתי מספר דירות וכך גם עם חדרי הכושר.
בוא נגיד שהכניסה למעגל התחרויות הכניסה בי המון המון רעל. והעלה אותי כמה רמות אם לא הייתי עושה זאת אולי היה לי היום גוף של דוגמן בינוני.

האם אתה ממליץ לאנשים להתחרות ?
אני ממליץ מכל הלב להתחרות וכמו שאתה נוכחת לראות אני מעודד את זה בפורום ובכלים שיש לי ואני מאוד מאוד מעריך כל אחד שיש לו את הבייצים לעלות על הבמה . לדבר זה מאוד קל אבל לעבור את הדיאטה לחיטוב זה סיוט.
 

בכמה תחרויות התחרית עד עכשיו?
עשיתי ארבע תחרויות אני מוכן לדבר רק על שתי תחרויות (צוחק) טובות שלי.כמובן שהשיא שלי היה מר הצפון התחריתי מול שמונה אנשים בקטגוריית המשקל שלי. עבאד קאדר שהיה מתחרה היום הוא חבר בישראל בודי הגיע למקום השלישי , אבל לא היה חטוב לדעתי הוא בחור מוכשר מאוד גם כן. כמובן שלזכות בתואר בעיר שלי מול הקהל שלי זה היה מאוד מאוד מרגש.אין מה להשוות אפילו אם יהיה משהו מאוד גדול באוגוסט ואני מקווה שיהיה . ומר המרכז 2004 שמה היינו 14 איש בלי קטגוריית משקל , אני הגעתי לא מוכן לזה שלא יהיו קטגוריות לפני התחרות ממש אמרו לי חטפתי ממש שוק.ורוג"ה סעד היה והיו כל מיני מפלצות אני הגעתי ל- TOP 6 ומבחינתי זה היה חגיגה . מבחינתי זה הישג לא פחות גדול ממר הצפון , שמה הייתה ממש הרגשה שאני שוה משהו.

ולמה על שתי התחרויות השניות אתה לא מוכן לדבר ?
אה.... תשמע אתה צריך להגיע מוכן לתחרות , צריך לזכור שזהו ספורט ראווה היום יש לי מספיק ידע להיות שופט גם לאופיר בכר ויתכן ואנו נהייה חלוקים בדעות שלנו בשיפוט , ביום שבת האחרון לאחר התחרות תפס אותי שופט בשירותים שסיפר לי שרצה לתת לשגיא גרשגורן את המקום השני. זה לא מדע מדוייק.באופן כללי השיפוט הוא טוב גם בנאבב"א וגם ב- IFBB .


מהי התחרות הבאה שלך ?
מר ישראל נאבב"א 2006 בקטגוריית משקל 75 ק"ג. אך אם אגיע חטוב מאוד ויבש מאוד מעל 75 ק"ג אז יתכן מאוד שאני יתחרה אפילו בקטגוריית משקל 85 ק"ג. הכונה שלי היא להיות יבש וממש לא מעניין אותי המשקל. אני כרגע הולך להיכנס במאסה מטורפת , בחודשיים האלו , לאחר מכאן אני יתחיל חיטוב מתון, ולאחר מכאן אני יתחיל בחיטוב קיצוני. ורק אחרי זה אני יעשה את הסיכום . אם אני יראה שאני חטוב על 79 ק"ג אני יעלה בקטגוריית 85 ק"ג לא קרה כלום.

מהי דעתך על ישראל בודי ?
ואההה תשמע באמת רק דברים טובים. אני הכרתי את גיל ממש במקרה אני התקשרתי לחנות ושאלתי אם יש לו צבע גוף , הייתי צריך צבע לתחרות. ואז יצא בנינו שיחה והבנתי שהוא איש מיוחד הוא הציע את עצמו ... חבר שלי הציע לי לקרוא מאמרים שלו . ראיתי שהוא איש רציני ומפה לשם הוא התחיל להדריך אותי , והוא לקח פיקוד. וכתב לי תוכנית תזונה ודיאטה היינו מדברים כמעט כל יום בטלפון. אחרי התחרות של מר הצפון שנה שעברה היות וזה מצולם בוידאו אני הקדשתי לו את הזכייה , חיבקתי אותו וציינתי שהוא התזונאי מספר אחד בארץ !
כמובן שצילמו את הכל, אני מפרגן לו בכל הזדמנות הוא בן אדם מקסים ונחמד. תשמע לפני שבועיים התחתנתי הבן אדם בא במיוחד מתל אביב בשביל זה לכבד אותי בחתונה. אני בטוח שהחברות בינינו היא לכל החיים , אני סומך עליו ולא רק אני סומך עליו כל המשפחה שלי סומכת עליו .אחי אמר לי גם אם גיל יגיד לך לעמוד על העץ ולעשות קוקו רי קו אתה תעשה את זה. אני בטוח שהוא יקח אותי הכי גבוה שיש.

באילו תוספי מזון אתה משתמש וכמה זמן כבר ?
רק אחרי שנכנסתי לתחרויות התחלתי להשתמש בתוספי מזון לפני זה הייתי משתמש רק בחומצות אמינו. אני חושב שהפסדתי הרבה עקב זה , כי תכלס בלי גיינר ואבקת חלבון אחרי האימון אתה לעולם לא תתקדם . אתה חייב חלבון מהיר ופחמימה מהירה אחרי אימון אחרת אתה לעלום לא תתקדם .למי שאין כוח להתעסק עם תמרים חייב גיינר בבוקר צריך חלבון נקי. אלו הם הדברים לבסיס חובה. אין מצב אין מה לעשות זה פשוט אלף בית. אני רואה אנשים מתאמנים ואחרי זה הולכים לסאונה , באמת שכואב לי הלב עליהם. אני משתמש בפרפקט 3000 מעורבב עם חלבון נקי אני מאמין שבחודש האחרון לפני תחרות אנחנו אפילו לא הולכים לגעת באבקת חלבון. אני משתמש גם בחומצות אמינו , אני עושה סייקלים של קריאטין וגלוטאמין, ו- BMA .

מה זה BMA ?
זה תוסף שמגביר את הטסטוסטרון לוקחים אותו בלילה לפני השינה על קיבה ריקה

ואין לזה תופעות לוואי ?
יכול להיות שאתה נהיה רק חרמן יותר. אני חושב שזה תוסף מצויין.

מהי דעתך על ספורט פיתוח הגוף בארץ ולאן הוא מתקדם ?
אני יכול להגיד לך שאני נפעם כל פעם מחדש עוד ועוד חבר"ה חדשים מגיעים לדוגמא אלכס בוגדן מהתחרות של ה-IFBB שבת שעברה לקח מקום שלישי . תמיד באים עוד חדשים פוטנציאלים . גם הילד שהתחרה לבד בקטגוריית הצעירים בנא"בבא לבד בוחניק גם כן בחור מוכשר מאוד. וגם הדר שלנו ושי כמובן.אתה רואה אנשים רציניים וחדשים.לדעתי הספורט שלנו משתפר משנה לשנה .והיידע של האנשיםמשתפר מגיעים יותר מוכנים , חבל רק שאין פרסים רציניים . כי מה שקורה בן אדם זוכה הכל טוב ויפה אבל מה עכשיו?.
עדאל חדג" שהוא בן אדם רציני הוא נראה ממש שבוז בתחרות האחרונה הוא לא התחרה לקח בצעירים כמה פעמים הוא בחור זהב אני מאוד אוהב אותו אחד הבחורים הכי נחמדים בספורט והוא אמר שהוא מאוד מאוכזב והוא לא יודע אם בכלל ימשיך להתחרות וחבל .
אמנון גאון יש לו את זה אתה רואה שהוא אוהב את זה על אשר אני לא מוכן לדבר.(הכונה לאשר פריג" נשיא התאחדות IFBB ) .
הרבה אנשים שואלים אותי מה יוצא לך מזה ? ואני אומר להם את האמת שאני רק מוציא כסף אבל אני עושה את זה בשביל הספורט ושאני אוהב את זה. מי שלא היה על הבמה לא יכול באמת להבין את זה. אתהה גם יכול להיות מושפל על הבמה גם זה קרה לי לצערי. קרה פעם אחת שהגעתי ממש לא מוכן לא ידעתי לבצע את הפוזות השופטים צדקו לא באתי צבוע , והושפלתי אבל לקחתי את זה קדימה ואחרי זה סגרתי מעגל, הביא לי מוטיבציה מטורפת.
למדתי את הפוזות בצורה אובססיבית הייתי עושה פוזות מול המחשב עשרים פעם ביום. זה תחביב מאוד יקר ודורש ומשפיע עלייך בחיי היום יום.

מה חסר בארץ על מנת שיגיע לרמה גבוה כמו בחו"ל ?
חסר פרסום וכסף אני לא מגלה את אמריקה פה.
 אנשים לא שתו יומיים לא אכלו פחמימות כבר חודש !!!! ומספרים לנו על אלוף הארץ בפוקר שהתאמן מאוד קשה !וזהי רק דוגמא אחת. ברגע שאין חשיפה אז אין הערכה , אנשים לא מבינים מה אתה רוצה מהחיים שלהם . אין חסויות ולמה שאדם יתן חסות ? אם אין פרסום ? .אני מפרסם את עלית על חולצות של מכבי ת"א אנחנו ספורט זניח מבחינת כסף.

כמה פעמים בשבוע אתה מתאמן ?
"באוף סיזאן " אני מתאמן ארבע פעמים בשבוע, וכשאני מתכונן לתחרות אני מתאמן שש פעמים בשבוע.

אתה יכול לפרט בקצרה את תוכנית האימונים שלך ?
גיוון זה מילת המפתח , ואתה חייב לתת לגוף הלם שריר. להפתיע אותו. כרגע אני עובד גב עם דו ראשי. חזה ותלת ראשי. אני עושה כתפיים בנפרד . ורגליים בנפרד. בטן באוף סיזאן אני עובד פעמיים בשבוע בדר"כ עם רגליים או עם גב. באף סיזן כל שריר פעם בשבוע.

מהי תוכנית התזונה שלך ?
אני דואג לאכול כל שעתיים וחצי באוף סיזאן. יש לי 2 ארוחות ביום שהם פחמימות מורכבות כגון : אורז, פתיתים , קוסקוס, ותפוחי אדמה. כמובן שבבוקר שבולת שועל זה MUST . לפני הישנה קוט"ג חצי אחוז עכשיו אוף סיזן אני יקח גם 3 אחוז קוט"ג .עם קצת חמאת בוטנים, אני מת על חמאת בוטנים הלוואי וזה היה להיפך אם אפשר היה לקחת כפית קוט"ג וקופסא של חמאת בוטנים (צוחק).

האם יש לך תמיכה מהמשפחה על בחריתך בענף ספורט זה ?
המשפחה מאוד תומכת ,אחים שלי מחכים לתחרויות משוגעים על העיניין הזה. אשתי גם כן שתיהיה בריאה תומכת אבל קצת קשה לה עם זה כאשר הגוף שלך משתנה כל הזמן.אתה גדול פתאום ואז יש דיאטה ואתה סובל והיא סובלת איתך כי היא נמצאת איתך. שתיהיה בריאה היא תומכת בי וגם צובעת ומגלחת אותי לפני התחרות. אחותי תמיד מצלמת את התחרויות.לפי דעתי מי שלא מצלם את עצמו בתחרות כאשר הוא מתחרה זה חבל הרי מה נשאר לך אחרי זה ? אני לא יודע למה להתחרות. אם אין לך וידאו למזכרת. אין כמו לשבת עם החבר"ה ומגש של פיצה מול הוידאו ולצחוק על הפדיחות שעשית.

אתה ממש אוהב פיצה אה ?
אני מאוד אוהב ג"אנק פוד אני לא אוהב מסעדות "אייסוסאייטי" תן לי בורגר ראנ"ץ לפרק הכי טוב. פעם בשבוע אני עושה צ"יטנג עם חבר.אני אומר דבר אחד באמת לא בשביל לעשות פרסומת בן אדם רציני ששוקל להתחרות שיצור קשר עם גיל גרנות . ולעשות פשוט כל מה שהוא אומר לו לעשות.דודי ששון הוא איש מצויין אבל לא עבדתי עם דודי ששון.אני מכיר את הגוף שלי טוב מאוד לכן אני יכול גם לאלתר קצת.

במה אתה עוסק לפרנסתך ?
אני עיתונאי ומרצה לתקשורת ,בבית הדפוס של ידיעות אחרונות , אני נותן הרצאות לקבוצות.ואני מכסה את אזור טבריה והסביבה עבור רשת ידיעות . תקשורת זוהי עבודה קשה מאוד ומאתגרת מאוד רוב הזמן אני נהנה ממנה.

מה דעתך על תחרויות מר הצפון של נא"בבא ו- IFBB ?
אני לא מפספס שום תחרות אני חובב מושבע של הספורט אני גם מכיר את האנשים ,אני אוהב את האנשים. וחשוב לי לפגוש אותם אני חושב שנאבב"א הוא אירגון מופתי.היה מעט קהל אומנם יחסית למה שציפינו.אמנון אוהב את זה התחרות זרמה חזרתי משם עם טעם טוב.  עכשיו לגביי ה-IFBB מכיון שהתחריתי ב- IFBB אני לא רוצה להשתין מהבאר ששתיתי ממנה.אני לא רוצה לללכלך.אבל לערוך תחרות בחדר אירועים של בית מלון בשעת צוהוריים? לא הייתה שם אוירה של תחרות ,לא הרגשת שמחה לא הרגשת עצב לא הייתה שם דרמה לא נהינתי וזה לא גורע מהעסק שעמית ספיר נראה מצויין ואני גם בירכתי אותו על זכייתו ,אבל התחרות לא הייתה משהו בכלל.לא לילד הזה פיללנו. זה הזכיר לי הפעלה לילדים בפסח ביסודי עם התחנות.אשר רצה שאני יעביר את הגביע למקום הראשון אך הוא לא ידע שאני הייתי נוכח בקהל זה היה אשמתי כביכול האלוף היוצא מעביר לאלוף הנוכחי , אשמתי שלא הודעתי לו שאני נמצא.

מהו השריר החזק ביותר בגופך?
הגב אני גם הכי הרבה אוהב לעבוד עליו, מטבע הדברים. ואני טוב מאוד גם בתאומים, בכתפיים ובתלת ראשי.

ומהו השריר הכי חלש שלך ?
בקטע של השריר הכי חלש אני לא רוצה לתת רעיונות לשופטים גם אני לא מושלם אבל הכונה היא להגיע הכי מושלם לתחרות ואני מאמין שכך גם יהיה.


מהו האוכל המועדף עלייך "באוף סיזאן " ?
שווארמה או פיצה.

מהו האוכל הדומיננטי שלך בזמן הכנות לפני תחרות ?
חזה עוף ובייצים.

מהם התחביבים שלך מלבד ספורט פיתוח הגוף וכדור רגל שאת זה אנו כבר יודעים ?
אני מאוד מאוד אוהב פוליטיקה אני ממש מתענג על המוסף לשבת בעיתון. ואני גם לא פוסל אולי אפילו בעתיד עיסוק בפוליטיקה.תחום התקשורת בכלל לא רחוק מזה.אני היום במצב שאני יכול להסביר להרבה פוליטיקאים מה לעשות.יכול להיות שזה סטייה דרך אגב . אני אוהב פוליטיקה באמת.

למי אתה הולך להצביע?
אני הולך להצביע לקדימה אני מאוד הערכתי את אריק שרון אני ממש מתרגש רק מי לדבר עליו.

האם אתה מתאמן לבד או שיש לך שותף לאימונים ?
אני מאמין שחייבים שותף שותף תמיד יקח אותך מחוץ לגבול היכולת שלך ,יש לי שותף קוראים לו ג"ורג"יאן הוא בחור מאוד מאוד חזק ,הבעייה איתו שכעת שעות העבודה שלו השתנו הוא עובד בתור מאבטח במועדונים וזה לא מסתייע. אני בוחן כעת שתי מועמדים פוטנציאלים ,הכונה שלי היא לעבוד עם שותף על כל השרירים עד עכשיו עבדתי עם שותף רק על חזה ואני חושב שזה חשוב וחיוני לעבוד עם מישהו על הכל.


איפו שירתת בצבא והאם זה הפריע לאימונים שלך ?
בשיריון בחטיבה 500 הצבא לא שבע ממני נחת הייתי חייל בעייתי מאוד ,הייתי גם בכלא. אז התאמנתי אבל לא ברמות של היום .

כמה אתה לוחץ חזה ?
135 ק"ג. RM1

כמה אתה עושה סקואטים?
165 ק"ג אבל סטים.

כמה אתה עושה "דד ליפט" (הרמות מוות )?
אני מאמין מאוד דוקא בתרגיל הזה העיניין שרק לאחרונה התחלתי לעבוד עליו ברצינות יתרה כך שזה לא יהיה רציני להגיד בזה משקל.

כתפיים מאחורי העורף עם מוט ארוך בישיבה?
80 ק"ג או משהו כזה .

באלו קשיים אתה נתקל כאשר אתה מתכונן לתחרות ?
קשיים של רעב ועייפות ותשישיות החיטוב זה סיוט. אתה לא נרדם בלילה הגוף צלא מסוגל לישון כי אין לו פחמימות אז הוא לא כבד. קשה נורא להירדם.אתה רעב כמו כלב אתה נתקל בתגובות קשות מהאנשים מה קרה לך הפסקת להתאמן?

עצות וטיפים שאתה יכול לתת לקהל הקוראים שלנו ?
ללמוד כמה שיותר על הנושא להתעמק בזה כמה שיותר לראות חומר מהגדולים מכולם ולקבל הדרכה מאנשים טובים באמת.

מילות סיכום על הספורט ועלייך בכלל ?
אני בן אדם שמח שרוצה לעשות טוב , והספורט הוא ספורט מדהים . ואני רק מקווה שהוא יגדל ויתעצם ויתגבר בארץ .

שמחתי מאוד לראיין אותך .
גם אני מאוד שמחתי ואני מקווה שכל הצוות של ישראל בודי יגיע לתחרות מר שיראל ויעודד ואני יחזיר לו את זה גם.